دوره تعمیرات ایسیو

گروه فنی مهندسی رانکار صنعت مفتخر است تا در راستای نیاز علاقه مندان به خودرو دوره های تعمیرات ECU(کامپیوتر خودرو سواری) را برگزار کند.
روز اول:
دوره های ECU خودروهای سواری در ۴ جلسه فشرده تشکیل می شود.
معمولا دوره ها در روزهای پایانی هفته از صبح روز چهارشنبه تا روز شنبه برگزار می شود.
در جلسه ی اول مبانی اولیه برق خودرو به صورت عمومی آموزش داده می شود.
آموزش شناخت قطعات ECU یا ECM خودرو و آموزش اولیه نقشه خوانی برای شناسائی قطعات داخل ECU از روی نقشه آموزش داده خواهد شد.

روز دوم :
آموزش سخت افزارهای ECU از روی مدلهای مختلف به همراه عیب یابی آنها انواع مختلف ECM ها آموزش داده میشود و نحوه ی پیدا کردن آیسی مورد نظر برای مواقعی که نقشه در دسترس نباشد که برای تمامی ECU ها و برد های موجود که بصورت مهندسی معکوس و تخصصی اموزش داده میشود کاربرد بسیاری دارد.
آموزش عیوب رایج در ECU ها و عیب یابی حرفه ای توسط ظاهر ECM و دمای آیسی! آموزش کار با نرم افزارها و شناسائی قطعات با استفاده از دستگاه پروگرامر های مختلف روز دنیا

روز سوم:
آموزش فعال کردنECU به صورت مجازی واپلود کردن دامپ ها در حالت فعال بودن ECM با ترفندهای تخصصی که باعث تسریع در کار و راهکار برای گرفتن نویز در هنگام آپلود کردن برنامه می شود.
همچنین امنیت در آپلود یوینیت AIRBAG ها و یونیت ABS آموزش داده می شود.
نحوه بازوبست کردن یک سری از آیسی های کارآمد برای تمرین اولیه آموزش داده می شود.

روز چهارم:
در این دوره در روز چهارم نحوه معرفی ایسیو به خودرو و پیدا کردن کدسوئیچ آموزش داده می شود بدون دستگاه دیاگ میتوانید کد سوئیچ را به خودرو داده و روشن کنید!
آموزش نحوه ی شناختن آیسی از طریق پروگرام بصورت اتوماتیک و نحوه دانلود آن و برنامه ریزی ایسیو خلاصه ای از فهم زبان باینری (زبان ECU)
آموزش نحوه COMPARE یا مقایسه کردن فایل سالم با فایل روی خودرو.
دامپ های اکثر خودروها و برنامه های کاربردی برای کارهای اولیه ECU ها در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.
نحوه پروگرام کردن ECU AIRBAG و ABS و پشت آمپر CLUSTER,BSI,BSM,COM2000 آموزش داده می شود.
فایل های برداشتن CUT OFF به صورت برنامه ای و سخت افزاری و باز و بست آیسی ها و مقاومت و خازن ها آموزش داده می شود و تمرینات در آخرین جلسه بصورت مفید و کاربردی آموزش داده میشود بصورتی که بعد از اتمام دوره شروع به فعالیت کنید.